PROALTUM

NASZ ZESPÓŁ

NASZ ZESPÓŁ

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem mieszkańców naszego domu opieki czuwa personel składający się z wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających nie tylko najlepsze wykształcenie, ale także długoletnie doświadczenie. W skład zespołu wchodzą lekarze geriatrzy, szefowa opieki oraz pielęgniarki i opiekunowie, którzy całodobowo czuwają nad seniorami. Za bezpieczeństwo mieszkańców dodatkowo odpowiedzialna jest dyrekcja ośrodka.

Grzegorz Derejczyk – dyrektor ośrodka


Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych. Doświadczenie zdobywał pracując w USA z osobami terminalnie chorymi (YMCA Camps) oraz w Anglii pracując dla Barchester Health Care, jednego z największych graczy na rynku opieki długoterminowej posiadającego ponad 200 domów opieki w Wielkiej Brytanii. W Polsce dyrektor regionalny w Mobicare SA, firmy z branży telemedycznej oraz od przeszło 6 lat dyrektor Domu Seniora ProAltum. Prywatnie pasjonat wędkarstwa muchowego i koszykówki. Na stałe mieszka w Tychach.

  Karolina Szuster-Kowolik


  Specjalistka geriatrii, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2013 – 2023 pracowała jako młodszy asystent Oddziału Geriatrii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe w dziedzinie geriatrii. W latach 2015 – 2023 pracowała jako asystent w Klinice Geriatrii Katedry Chorób Wewnętrznych WNoZ ŚUM prowadząc zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunków medycznych.

   

  Katarzyna Błasiak


  Specjalistka geriatrii, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie pracuje jako młodszy asystent w Oddziale Geriatrycznym Centrum Zdrowia w Mikołowie. Chętnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i konferencjach, zwłaszcza dotyczących obszaru psychogeriatrii. Prywatnie mama dwójki dzieci. Wolny czas chętnie spędza aktywnie z rodziną, na świeżym powietrzu.

   

  Jarosław Derejczyk – lekarz geriatra


  Lekarz geriatra, internista, gerontolog, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 1997-2017 dyrektor Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. Przez 19 lat pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego z geriatrii dla województwa śląskiego. Członek Zarządu Kolegium Lekarzy Specjalistów geriatrii w Polsce (w latach 1994-2004 prezes tego kolegium), członek Rady ds. Osób Starszych przy BRPO do 2020r. oraz członek Zespołu ds. Gerontologii w Ministerstwie Zdrowia w latach 2007 – 2015. Autor kilkudziesięciu prac i rozdziałów książkowych z dziedziny gerontologii klinicznej i społecznej.

   Renata Drubkowska – pielęgniarka oddziałowa


   Specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego, absolwentka Zespołu Szkół Medycznych w Starachowicach oraz kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych (kurs opieki długoterminowej, kurs leczenia ran, kurs szczepień ochronnych). Od 2002 roku praca w opiece długoterminowej, od 2008 -2018 pielęgniarka w Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach Szopienicach gdzie przez okres 2 lat pełniła funkcję pielęgniarki koordynującej.

    Anna Michalczyk Krupa – rehabilitacja


    Absolwent Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego na kierunku fizjoterapia. Kilkanaście lat doświadczeń w pracy fizjoterapeuty w przychodniach na Śląsku (Katowice, Jaworzno). Od przeszło 4 lat praca z seniorami z ukierunkowaniem na podtrzymanie i poprawianie sprawności ruchowej przy współpracy z lekarzami geriatrami. Ukończony kurs m.in. terapii czynnościowej w zespołach bólowych kręgosłupa, ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band czy praktyczne aspekty wykorzystania fali uderzeniowej w fizjoterapii.

     Ania Dębiec – administracja


     Absolwentka kierunku Zarządzanie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, kariera zawodowa opierała się na bezpośrednim kontakcie z ludźmi, co niezwykle ceni i lubi. Wolny czas spędza na spotkaniach z przyjaciółmi lub czytając książki. Jej pasją są podróże i poznawanie nowych ludzi i miejsc.

      Emilia Jasiak – administracja


      Ukończyła studia dziennikarskie w Warszawie.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży szkoleniowej. Prywatnie współprowadziła audycję radiową w radiu studenckim i publikowała wiersze m. in. w zbiorze poetów krajeńskich. Największą pasją Emilii jest rozmowa, ponieważ tak jak Karol Irzykowski uważa, że „Prócz świata największą zagadką dla człowieka jest drugi człowiek”.

       Gustaw Kwapich – szef kuchni


       Absolwent liceum gastronomicznego. Pracuje w zawodzie od 1985 roku. Od roku 1992 jako szef kuchni w restauracjach i hotelach Między innymi: „Monopol”, „Divertimento” (pierwsza włoska restauracja w regionie), Hotel Holiday IN, 11 lat szef kuchni Qubus Prestige Katowice, Hotel Arsenal Palace, instruktor nauki zawodu, kilkuletni członek komisji konkursu gastronomicznego „Śląskie smaki”.

        Sprawdź ofertę
        dla naszych pensjonariuszy