PROALTUM

NASZ ZESPÓŁ

NASZ ZESPÓŁ

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem mieszkańców naszego domu opieki czuwa personel składający się z wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających nie tylko najlepsze wykształcenie, ale także długoletnie doświadczenie. W skład zespołu wchodzą lekarze geriatrzy, szefowa opieki oraz pielęgniarki i opiekunowie, którzy całodobowo czuwają nad seniorami. Za bezpieczeństwo mieszkańców dodatkowo odpowiedzialna jest dyrekcja ośrodka.

Grzegorz Derejczyk – dyrektor ośrodka


Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk Społecznych. Doświadczenie zdobywał pracując w USA z osobami terminalnie chorymi (YMCA Camps) oraz w Anglii pracując dla Barchester Health Care, jednego z największych graczy na rynku opieki długoterminowej posiadającego ponad 200 domów opieki w Wielkiej Brytanii. W Polsce dyrektor regionalny w Mobicare SA, firmy z branży telemedycznej oraz od przeszło trzech lat dyrektor Rezydencji Seniora Zielony Zakątek. Prywatnie pasjonat wędkarstwa muchowego i koszykówki. Na stałe mieszka w Tychach.

  Piotr Seiffert – lekarz geriatra


  Lekarz geriatra, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację z geriatrii zrealizował w Szpitalu Geriatrycznym im. Jana Pawła II w Katowicach. Obecnie pracuje na oddziale geriatrii Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Zainteresowania naukowe obejmują tematy zespołu kruchości, sarkopenii i opieki długoterminowej. Pomysłodawca i realizator strony poradnikgeriatryczny.pl

   Jarosław Derejczyk – lekarz geriatra


   Lekarz geriatra, internista, gerontolog, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 1997-2017 dyrektor Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. Przez 19 lat pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego z geriatrii dla województwa śląskiego. Członek Zarządu Kolegium Lekarzy Specjalistów geriatrii w Polsce (w latach 1994-2004 prezes tego kolegium), członek Rady ds. Osób Starszych przy BRPO do 2020r. oraz członek Zespołu ds. Gerontologii w Ministerstwie Zdrowia w latach 2007 – 2015. Autor kilkudziesięciu prac i rozdziałów książkowych z dziedziny gerontologii klinicznej i społecznej.

    Renata Drubkowska – pielęgniarka oddziałowa


    Specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego, absolwentka Zespołu Szkół Medycznych w Starachowicach oraz kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych (kurs opieki długoterminowej, kurs leczenia ran, kurs szczepień ochronnych). Od 2002 roku praca w opiece długoterminowej, od 2008 -2018 pielęgniarka w Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach Szopienicach gdzie przez okres 2 lat pełniła funkcję pielęgniarki koordynującej.

     Anna Michalczyk Krupa – rehabilitacja


     Absolwent Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego na kierunku fizjoterapia. Kilkanaście lat doświadczeń w pracy fizjoterapeuty w przychodniach na Śląsku (Katowice, Jaworzno). Od przeszło 4 lat praca z seniorami z ukierunkowaniem na podtrzymanie i poprawianie sprawności ruchowej przy współpracy z lekarzami geriatrami. Ukończony kurs m.in. terapii czynnościowej w zespołach bólowych kręgosłupa, ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band czy praktyczne aspekty wykorzystania fali uderzeniowej w fizjoterapii.

      Gustaw Kwapich – szef kuchni


      Absolwent liceum gastronomicznego. Pracuje w zawodzie od 1985 roku. Od roku 1992 jako szef kuchni w restauracjach i hotelach Między innymi: „Monopol”, „Divertimento” (pierwsza włoska restauracja w regionie), Hotel Holiday IN, 11 lat szef kuchni Qubus Prestige Katowice, Hotel Arsenal Palace, instruktor nauki zawodu, kilkuletni członek komisji konkursu gastronomicznego „Śląskie smaki”.

       Sprawdź ofertę
       dla naszych pensjonariuszy